Części do Ursus

Ciągniki marki Ursus, to jedne z najbardziej rozpoznawalnych maszyn w Polsce. Od jakiegoś czasu w związku z dynamiczną ekspansją maszyny trafiają w różne zakątki świata, między innymi do Afryki. Dzisiaj to nie tylko ciągniki, ale ładowacze czołowe, linie do zielonek, siana i słomy, rozrzutniki czy przyczepy. W branży jakiej jest rolnictwo istnieje duże prawdopodobieństwo uszkodzenia sprzętu.  Co jeśli nam się taka sytuacja przydarzy?

Ciągniki

To najbardziej złożone urządzenia ze wszystkich oferowanych przez Ursusa. Jeszcze 50 czy 100 lat temu ciągniki złożone były w 100% z elementów mechanicznych. Dzisiaj części do Ursusa to także wysokiej klasy elektronika. Dzięki niej znacząco podniósł się komfort pracy samego rolnika. Sterowanie GPS, klimatyzacja czy choćby radio w czasach naszych dziadów były nie do pomyślenia w maszynie do pracy.

O ile są zwolennicy nowoczesnych technologii w maszynach rolniczych, to znajdą się również przeciwnicy, którzy uważają, że stare rozwiązania były lepsze. Na przekór tym drugim warto wspomnieć, że sprzedaż nowych ciągników w ostatnich 20 latach w Polsce biła wszelkie rekordy.

Maszyny używane do trudnych prac w polu są narażone na wzmożoną eksploatacje. Części do Ursusa przechodzą szereg testów jakościowych i wytrzymałościowych. Ma to wpływ na ich żywotność, ale nie są niezniszczalne. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest dbanie o sprzęt, dzięki któremu wpływają pieniądze do naszych kieszeni. Lepsza profilaktyka – serwis i prewencyjna wymiana, niż zaniedbanie. Jeśli do maszyny za kilkaset tysięcy podchodzimy zbyt nonszalancko, to może okazać się, że usterka pojawi się w najmniej oczekiwanym momencie np. podczas żniw.

Warto mieć kontakt do swojego dilera lub sprawdzonego serwisu, który łatwo może zamówić części do Ursusa. W razie nieprzewidzianej sytuacji można sprawnie zorganizować konkretny element i wymienić go na nowy.

Pozostałe maszyny

Ursus poza ciągnikami produkuje między innymi rozrzutniki czy przyczepy. Pomimo minimalnego udziału elektroniki w tego rodzaju sprzęcie nie można wykluczyć uszkodzenia elementów mechanicznych. W dużych gospodarstwach zdarza sie, że pracownicy niezbyt dbają o maszyny, na których pracują – choć nie jest to regułą, to słyszy się takie głosy. W sytuacji kolizji lub uszkodzenia, części do Ursusa  można znaleźć także w Internecie. Zdarza się, że sprzedawane są całe maszyny na pojedyncze części – nowe lub używane.

Zakupy używanych części do Ursusa są obarczone pewnym ryzykiem. To jak z kupnem używanych butów w Internecie. Możemy trafić na produkt mało używany, który nam posłuży na dłużej lub taki, który wygląda dobrze, ale rozpadnie się przy pierwszej pracy. Dla własnego spokoju, części do Ursusa warto szukać w sprawdzonych źródła. Wówczas mamy pewność, że część nawet używana spełni swoje zadanie i wytrzyma trudy prac.

Ciekawostka

Założycielami marki Ursus byli trzej inżynierowie oraz czterej przedsiębiorcy. Środki na rozruch firmy, która pierwotnie nosiła nazwę Towarzystwo Udziałowe Specjalnej Fabryki Armatur pochodziły z oszczędności posagowych ich siedmiu córek. Dlatego na początku swojej działalności na wyrobach firmy bito znak „P7P”, który oznaczał „Posag 7 Panien”.